Segítek magamon!

 

Stressz oldás gyógynövényekkel

Emeld meg stressz tűrő képességed!

Míg a stressz kismértékben motiváló és építő jellegű lehet, folyamatos jelenléte képes bennünket annyira kimeríteni, hogy hétköznapi tevékenységeink elvégzése is nehézséget okozhat.

Ilyenkor bizalommal fordulhatunk azokhoz a gyógynövényekhez, amelyeknek kivonatai és illatai segítenek a stressz csökkentésében.

E gyengéd segítőink által újra visszanyerhetjük egyensúlyunkat és ezáltal visszatér erőnk és életkedvünk, hogy a gyakorlatban is tudjunk cselekedni, tehessünk magunkért és másokért is.

A stressz leküzdésében elsősorban az idegerősítő gyógynövények vannak segítségünkre. A szintetikus gyógyszerek között nincsenek idegerősítő hatásúak, csak nyugtatók és altatók. Csakhogy ezek a szerek, idővel depressziót válthatnak ki, vagyis azt okozhatják, ami ellen alkalmaztuk őket.

A gyógynövények viszont nem okoznak függőséget. Megemelik a küszöböt a stressz negatív hatásai előtt - ezáltal jobban bírjuk a megterhelést, azaz mi fogunk uralkodni a problémán, amely azelőtt nyugtalanságot, feszültséget váltott ki bennünk. A természetes anyagokat, gyógynövényeket tartalmazó készítmények pszichés problémák esetén kiváló kiegészítői lehetnek a gyógyszeres kezelésnek, sőt segítségükkel esetleg csökkenteni is lehet az orvosságadagot, egy idő után pedig akár teljesen le is lehet cserélni a gyógyszereket ezekre.

A hagyományos idegerősítő gyógynövényekből /citromfű, orbáncfű, levendula, komló, macskagyökér/készíthetünk teát önállóan, vagy keverékként, és illóolajukat is használhatjuk hangulatjavításra.

Ezen kívül vannak olyan komplex gyógynövény és ásványi anyag készítmények is melyekkel egyszerű formában tudjuk stressz tűrő képességünket megemelni.

Rhodiolin /stresszcsökkentő/

Hatóanyaga a Rhodiola rosea (rózsás varjúháj) fokozza a fizikai teljesítményt, csökkenti a fáradtságot, és javítja az általános mentális és fizikai állapotot. Tehát a stresszt úgy csökkenti, hogy közben nem „kábítja el, nyomja le” az embert, mint a kémiai nyugtatószerek, hanem szellemileg és fizikailag felfrissíti. Nem elhanyagolható szempont az sem, hogy mellékhatásai nem ismertek, és nem okoz hozzászokást.

A Rhodiola rosea hatóanyagai erősítik a szervezet ellenálló-képességét a stressz-reakciókat kiváltó hatásokkal szemben. Adaptogén hatásának köszönhetően fogyasztója másképp értékeli az élethelyzeteket. (Adaptogén: a szervezet szélsőséges fizikai és szellemi terheléséhez való alkalmazkodást elősegítő anyagok.)

A Rhodiola rosea hatása az immunrendszerre abban nyilvánul meg, hogy fokozza a szervezet stressztűrő képességét. A stressz erőteljesen elnyomja az immunrendszert, és tönkreteszi a különböző támadásokkal szembeni ellenálló képességét.

Összefoglalva tehát a legfontosabb pozitív hatásai a következők:

fokozza a szervezet stressz tűrő képességét;
depresszióellenes hatása van;
szellemi és fizikai frissességgel ajándékoz meg;
növeli az állóképességet és a kitartást;
támogatja az immunrendszer működését;
javítja az általános közérzetet;
cukorbetegeknél serkenti az inzulin termelődését, illetve növeli az inzulin-érzékenységet, ezáltal csökkenti a vércukorszintet;
magas antioxidatív hatása van;

A Rhodiola rosea,  a készítményben lévő cinkkel együtt még jobb eredményekre képes.

Magnézium

Jelentős szellemi igénybevétel, fáradság, alvászavar, ingerültség, koncentrációs zavarok esetén kiemelt szerepe van a magnéziumpótlásnak. Azonban nem mindegy, hogy a magnéziumot milyen formában juttatjuk be szervezetünkbe, mert a  szervetlen magnézium sók csekély hányada hasznosul.
A magnéziumkészítmények között válogatva mindig tanulmányozd át a termék pontos összetevőit, nem mindegy ugyanis, hogy a magnézium milyen formában található az általad választott készítményben.
Fontos tudnod, hogy a szerves kötésú magnéziumsók hatékonyabban tudnak felszívódni, ilyen például a magnézium-laktát, a magnézium-citrát és a magnézium-orotát. A legjobb a magnézium-klorid hasznosulása, mert kiváló a vízoldékonysága; míg legrosszabbul a magnézium-oxid szívódik fel, ennek hasznosulása kevesebb, mint 4%. Ha ez utóbbit választod, akkor a napi ajánlott magnézium-bevitel mellett (300-350 mg) alig 12-16 mg-nyi fog a szervezetedbe jutni. 

Ebből is láthatod, fontos tudatosan választani!